Lensleriniz Varken Yüz Yıkamak

Lensleriniz Varken Yüz YıkamakSabah erkenden yatağınızdan kalktınız ve her şey yolunda olduğuna göre artık kontakt lenslerinizi takarak aydınlık bir güne başlamaya hazırsınız. Peki, hangisi daha önce gelir? Temiz bir yüz mü yoksa temiz kontakt lensler mi? Hatta soruyu daha ilginç bir açıdan ele alacak olursak kontakt lensleriniz varken yüzünüzü yıkamak herhangi bir sorun teşkil eder mi?Göz doktorları, uzmanları ve hatta kontakt lens üreticilerine göre su her zaman göründüğü kadar masum olamayabiliyor. Özellikle söz konusu olan ülkemizin bolca klorlanan ancak hala arınmayan sularıysa bu konunun üzerine eğilmek sanırım kafanızdaki soru işaretlerine cevap tutmaya yardımcı olacaktır.

İşin özü şu ki, kontakt lenslerinizi takmadan önce yüzünüzü yıkamak ve ardından güzelce kurulayıp kontakt lenslerinizi takma aşamasına geçmek çoğu zaman için en iyi sonucu almanıza yardımcı oluyor. Böylelikle suyun içerisinde sizi bekleyen potansiyel tehlikelere karşı ortaya çıkabilecek sorun ihtimallerini neredeyse sıfıra indirgemiş oluyorsunuz. Tabii, yine de bitmedi! Ya gün içerisinde kontakt lenslerimiz takılıyken ne olacak?

Washing face

Bu aşamada da sabah gösterdiğimiz özeni göstermek en iyisi fakat biliyorsunuz ki hiç birimiz kirli bir yüzle tüm gün dışarda gezmek istemeyiz. Böyle durumlarda iş biraz kurnazlıkta bitiyor. Bizler genellikle yüzümüzü yıkamak için avuçlarımıza su dolduruyor ve sonra bu suyu suratımıza çarpıyoruz. Gün içerisinde kontakt lenslerinizle bu şekilde yüzünüzü yıkamak hem zararlı mikroorganizmaların açık hedefi olmanıza neden olacak hem de gözlerinizdeki lensi ıslattığınız için kuruluk sorunu yaşamanıza neden olacak.

Oysa çok daha pratik şekilde yalnızca elleriniz yardımıyla yüzünüze su çarpmadan yüzünüzü yıkayarak tüm bu sorunların hepsini ortadan kaldırabilirsiniz. İki elinizi kullanarak aldığınız suyu gözlerinizden uzak olacak şekilde yüzünüzü yıkamak için kullanabilirsiniz. Böylece hem lenslerinizi ve gözlerinizi güvende tutmuş olur hem yüzünüzü gönül rahatlığıyla yıkayabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM