Lenslerinizi Temiz Tutmak için Yapmanız Gerekenler

Lenslerinizi Temiz Tutmak için Yapmanız GerekenlerSağlıklı ve uzun yıllar boyunca kontakt lens kullanmanın sadece tek bir püf noktası vardır. O da iç kuşkusuz sürekli kontakt lensinizin bakımını yapmak ve lenslerinizi temiz tutmak. Peki lenslerinizi temiz tutmak için siz neler yapıyorsunuz veya yaptıklarınızı yeterli buluyor musunuz? O halde bir de aşağıdaki maddeleri gözden geçirin ve kontakt lens kullanırken yaptığınız yanlış bir şeyler olup olmadığını şimdiden öğrenin.Ellerinizi Temiz Tutun

elleri-yikamak

Lens kullanımında en önemli maddelerden biri de ellerimizin temizliğidir. Ambalajından sıfır olarak çıkartmış olduğunuz kontakt lensinizi dahi kullanacak olsanız elleriniz yeterince temiz değilse baştan kaybettiniz demektir. Ellerinizi daima bol sabunlu suyla yıkayın ve elinizde sabun artığı kalmadığından emin oluncaya dek durulayın. Daha sonra ellerinizi tüy bırakmayan bir havlu ve tercihen kullan-at peçete ile kurulayın. Evet, şimdi lenslerinize tertemiz ellerinizle dokunmaya hazırsınız.

Lens Suyu (Lens Solüsyonu)

lens-suyu

Tuzlu su veya su kontakt lenslerinizi temizlemek için kesinlikle yeterli değildir ve bu maddeler bir lens solüsyonu yerine kullanamaz. Eğer kontakt lenslerinizi çıkartmanız gereken bir durumda kalıyorsanız ancak etrafınızda hiç kontakt lens suyu yoksa yapacağınız en iyi şey lenslerinizi güzel bir el hamlesiyle çöpe bir üçlük olarak atmaktır. Unutmayın, bir kutu lens 50 TL gözleriniz ise paha biçilemezdir.

Nerede Durmanız Gerektiğini Bilin

lens ile denize girmek

Her yerde lens kullanamayacağınızı sitemizdeki onlarca yazıda kaleme aldık. Bu yazıları mutlaka okuyun ve nerelerde kontakt lens kullanamayacağınızı hangi durumlarda gemiyi terk etmeniz gerektiğini bilin.  Batan bir gemiden ilk ayrılan olmak ya batmazsa ihtimalini batırır ve sizi ölümden kurtarır. Bunu yalnızca söz konusu lenslerde değil, hayatınızın her alanında mutlaka uygulayın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM