Lenslerinizle Seyehat Edecekseniz Bu 5 İpucunu Atlamayın

Lenslerinizle Seyehat Edecekseniz Bu 5 İpucunu AtlamayınBiz bu yazıyı yayınladığımızda artık yaz sezonunun başlangıcı yapılmış olacak. Yaz ile birlikte hayat tarzımızda mutlaka bariz değişiklikler oluyor. En basitinden üzerimizdeki ölü tozunu atıyor ve birçok rotada tatil planları yapıyoruz. Eğer bir kontakt lens kullanıcısıysanız yaz sezonunda yapacağınız tatili düşlerken aynı zamanda düşlemeniz gereken bir diğer şey de kontakt lenslerinize ne yapacağınız ve seyahatinizi lenslerle en sorunsuz şekilde nasıl geçireceğinizdir.Özellikle düzenli bir lens kullanıcısı olmaya daha yenice başladıysanız ve neyi nasıl yapmanız gerektiği hakkında hala kafanızda soru işaretleri varsa o halde bu sayfadaki 5 maddeyi bavulunuzu hazırlamadan önce mutlaka göz önünde bulundurun;

1: Lens Solüsyonunuz Olmadan Yola Çıkmayın

Büyük bir kısım lens kullanıcılarının atladığı listenin ilk başında lens solüsyonu veya bir diğer deyişle lens suyu yer alıyor. Çıkacağınız tatil veya yolculuk boyunca gözleriniz kuruyabilir, lensinize toz kaçabilir veya daha farklı bir durum meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda acil olarak lens solüsyonuna ihtiyaç duyacaksınızdır. Unutmayın, kontakt lenslerinizle birlikte kesinlikle su kullanamazsınız. Su içerisinde birçok bakteriyi içeriyor olabilir ve bunun yanı sıra lensleri temizleme açısından hiçbir özelliği yoktur. Yani, bolca su için fakat suyu lenslerinizden uzak tutun.

2: İmkanınız Varsa Lens Seyahat Kiti Alın

seyahat

Biz lens kullanıcılarını düşünen birçok firma mağduriyetimizi en aza çekmek ve dahası rahat etmemizi sağlamak için yalnızca tatil zamanında kullanabileceğimiz küçük boyutlu ve bir cep telefonundan daha fazla yer kaplamayan tatil kitleri hazırlıyor. Bu kitleri tek bir defa satın almanız yıllarca lenslerinizi kolayca yanınızda taşımanıza yardımcı olacaktır.

3: Lens Suyunuzu Küçük Şişeye Doldurmayın

Seyahat kiti satın almak yerine lens suyunuzu ufak bir şişenin içerisine koymak size daha pratik görünüyor olabilir. Belki uzaktan bakıldığında bu son derece mantıklı olabilir peki, ya bakteriler ve steril olma konusuna ne diyeceksiniz? Şişe değiştirilmesi aşamasında kullanacağınız şişenin temizliğinden kesinlikle emin olamazsınız. Bu nedenle ya mevcut büyüklükteki şişenizi o şekilde yanınıza alın yada daha küçük mini boy şişelerde satılan lens solüsyonlarından satın alın. Diğer bir seçenek olarak bir üst maddede değindiğimiz gibi lens seyahat kiti satın alabilirsiniz.

4: Lens Reçetenizi Yanınıza Alın

Eğer lens kullanımı sizin için vazgeçilmezse o halde mutlaka lens reçetenizi yanınıza alın. Eğer lens reçetenizi yanınıza alamayacak durumdaysanız reçetenizin fotoğrafını çekip akıllı cihazlarınızın içerisinde saklayabilirsiniz. Olur da lenslerinizi kaybederseniz veya yeni lens satın alma durumunda kalırsanız böylece kolayca istediğiniz bir çift lense ulaşabilirsiniz. Özellikle uluslararası seyahatleriniz sırasında bu reçeteyi yanınızda bulundurmak size daha büyük bir avantaj sunacaktır.

5: Gözlükleriniz Jokeriniz Olsun

gözlük

Tüm senaryoların olası felaketle sonuçlandığını düşünecek olsak bile gözlüklerinizin sizin yanınızda olması durumları tamamıyla değiştirmenize yardımcı olabilir. Gözlüklerinizin yanınızda olması durumunda lenslerinizi kullanamayacak olsanız bile görüşünüzden bir şey kaybetmezsiniz. Valizinizde bir joker olarak gözlüklerinizi korumak şu aşamada yapabileceğiniz en iyi tercihlerden biri.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM