Lenslerle Ağlarsak Ne Olur?

Lenslerle Ağlarsak Ne Olur?Hayat mutluluklar ve sevinçlerle dolu olduğu kadar acı ve keder de yüklü bir süreçtir. Evet, kontakt lensleriniz gözünüzdeyken ağladığınızda ne olacağını merak etmek belki biraz tuhaf olabilir lakin günlük olarak aktif bir lens kullanıcısıysanız bunu bilmeniz size belkide sandığınızdan daha fazla avantaj sağlayabilir. Bir gün hazırlıksız olarak kontakt lensleriniz gözünüzdeyken ağladığınızda böylece neler olacağını önceden kestirebilir ve başınıza gelecekler hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.Öncelikle asıl sorumuzun cevabını verelim; evet, kontakt lensler gözünüzdeyken de ağlayabilirsiniz. Lakin gözünüzde kontakt lensler varken ağlamak çıplak gözlerle ağlamaktan kesinlikle daha zorlu olacak ve size ilgilenmeniz gereken ekstra sorunlar üretecektir.

Renkli lensler veya şeffaf lensler fark etmeksizin gözünüzde herhangi bir kontakt lens varken ağlayabilirsiniz ancak ağlamanız çok uzun sürerse bu bir takım sorunların açığa çıkmasına neden olacaktır. Örneğin çok fazla ağlamanız durumunda kontakt lenslerin yapısında değişiklikler meydana gelmeye başlayacak ve lenslerinizin gözünüzde kurumaya başladığını hissedeceksinizdir. Aslında böyle durumlarda tercih edilebilecek en iyi çözüm hiç şüphesi kontakt lenslerini çıkartmak ve sakinleştiğinizde lenslerinizi solüsyon ile nemlendirdikten sonra tekrardan takmak.

Ne var ki, hayat bize her zaman bu kadarı için müsemma göstermeyecek olabilir. Kontakt lenslerle ağladığınızda karşılaşacağınız bir diğer problemde doğal olarak görüşünüzde meydana gelecek olan iki yönlü değişimdir. Ağladığınızda lenslerinizle göz yaşlarınız arasında çok ince bir sıvı tabakası oluşacak ve bu tabaka ağladığınız süre boyunca gözlerinizin yeterli bir görüş alanına sahip olmasının önüne geçecektir.

Ağlamanız sona erdiğindeyse göz yaşlarınızın etkisinden dolayı lensleriniz kuruyacak ve bu görüşünüze yansıyacaktır. Lensleriniz kurumuş olduğu için muhtemelen daha bulanık görecek ve görüşünüz keskinliğini kaybedecektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM