Mavi Lens Seçimi Nasıl Yapılır

Mavi Lens Seçimi Nasıl YapılırElde olmayan her zaman için tatlıdır derler. Söz konusu olan mavi göz olduğunda durum tam olarak buna benziyor. Genetik olarak çok az mavi gözlü insan olduğu için mavi lensler son derece popüler. Hatta birçok kişinin kontakt lens tercihi arasında ilk sırayı muhtemelen mavi kontakt lensler tutuyor. Siz de kendinize harika bir mavi lens seçimi yapmak ve imajınızı tazelemek istiyorsanız, bu küçük fakat faydalı rehberimiz size fazlasıyla yardımcı olacaktır.1-Kaliteli Lens Markalarına Yönelin

mavi-lens

Gerçekten fark edilir bir değişim istiyorsanız ve mavi lenslerinizin size kendi gözünüzmüş hissi vermesini istiyorsanız daha kaliteli markaların modellerine yönelmeniz gerekiyor demektir. Sitemizde Renkli lens fiyatları ile ilgili yer alan yazıyı inceleyerek en pahalısından en ucuzuna kadar ülkemizde satış yapan popüler lens markalarına ve fiyatlarına ulaşabilirsiniz. Eee, ne kadar ekmek o kadar köfte!

2- Size Uyabilecek Tonlara Yönelin

mavi-lens-seçimi

“Amaaan hepsi lens işte” deyip geçmeyin! Harika bir görünüme sahip olmak istiyorsanız doğru renk tonuna sahip olmanız gerekir. Kendiniz için en doğru renk tonuna karar vermek istiyorsanız saçlarınız ve cildinizin renk tonunu göz önünde bulundurun. Bazı kişilere hafif mavi tonları çok güzel yakışırken bazılarına da koyu renk tonları yakışabilir. Kendi tonunuza göre ve zevkinize göre hareket edin.

3-Desenleri Kontrol Edin

mavi-hareleri-lensler

Hemen yukarıdaki örnekte de görebileceğiniz gibi sadece lensin markası ve tonu değil aynı zamanda deseni de çok önemlidir. Koyu renk tonlarına sahipseniz mutlaka hareli modelleri tercih edin. Göz renk tonunuz daha açık renklerde ise o halde haresiz modeller için de düşünmeye başlayabilirsiniz.

4- Teknolojiden Yardım Alın

mavi-lens-programı

Doğru kararları vermeniz konusunda bazen teknoloji de size yardımcı olabilir. Özellikle renkli lens üretici firmalarının web sitelerini ziyaret ettiğinizde sizler için hazırlanmış olan deneme modüllerini göreceksiniz. Bu sayfalara yükleyeceğiniz kalitesi yüksek bir fotoğrafınız ile lensleri gözünüzdeymiş gibi deneyip hangisinin daha iyi olacağına karar verebilirsiniz.

Dilerseniz, ayrıca lens programlarını da deneyerek hangi mavi lensin size tam olarak uyum sağlayabileceği ve istediğiniz görüntüyü meydana çıkarabileceği hakkında denemeler yapabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM