Mavi Lens Seçimi ve Mavi Lens Fiyatları

Mavi Lens Seçimi ve Mavi Lens FiyatlarıBirçok kişinin de bildiği gibi mavi gözlere sahip olan kişiler özellikle bizim coğrafyamızda gerçekten azınlık kısımda yer alıyor denebilir. Çok az kişinin mavi gözlü olması da zaten mavi gözleri popüler hale getiren en önemli noktalardan biridir. Etkileyici, güzelliği arttıran ve bakışlara kazandırdığı anlam kuvveti nedeniyle en çok tercih edilen renkli lens seçeneği mavi kontakt lenslerdir.Az olmasına karşın Mavi lens seçiminizi eğer hiçbir ipucuna sahip olmadan yaparsanız muhtemelen ilk alacağınız lensleriniz kısa bir süre kullandıktan sonra hemen çöpe gidecektir. Evet, belki de mavi lensleriniz için çok yüksek bedeller ödemek zorunda kalmayacaksınızdır. Yine de lenslerinizin hemen çöpe gitmesini istemiyorsanız bu sayfadan edineceğiniz birkaç önemli ipucu size daha iyi ve gerçekçi görünümlü lensler edinmeniz konusunda yardımcı olabilir.

Mavi Lens Seçimi

1.Mavi Lensde Doğru Renk Kadar Ton Önemlidir

mavi lens tonu

Mavi lenslerinizi seçerken ilk dikkat etmeniz gereken şey hiç kuşkusuz ton seçiminin önemidir. Herkes mavi kontakt lens seçimi yaparken standart olarak aynı hataları yapar. Tamam hepimiz deniz mavisi gözlerimiz olsun istiyoruz fakat eğer ela gözleriniz varsa gidip en açık okyanus mavisi bir lensi kullanmak size istediğiniz görüntüyü sunmayacaktır. Mavi lens seçerken ilk baz almanız gereken şey kendi renk tonunuza uygun olan tonlardır. Her göz rengiyle doğru mavi tonunda lens seçimi yapıldığında sonuç muhteşem olacaktır.

2.Lenslerin Desenine Dikkat Edin

lens-deseni

Her lens kendine göre desenlere sahiptir. Bu desenlerden bazıları gözünüzün iç kısmını fazlasıyla kaplar. Bu tür lens desenlerini kullanacağınız lens rengiyle kendi lens renginiz çok zıt olması durumunda kullanın. Aksi halde gözünüzün yarısından da kendi göz renginiz görünecektir. Unutmayın, uyum çok önemlidir.

3.Örneklere Göz Gezdirin

İnternet lensler konusunda muhteşem bir kaynaktır. Hangi gözde nasıl lensin nasıl göründüğünü öğrenmeniz çok daha kolaydır. Örneklere bolca göz gezdirin ve size en yakın örnekleri inceleyerek mavi lenslerin gözünüzde nasıl bir duruş sergileyeceğine karar vermeye çalışın

Mavi Lens Fiyatları

Mavi kontakt lenslerin fiyatları da diğer renkli kontakt lenslerle hemen aynıdır. Yani bir kutu aylık değişimli mavi lensler için ortalama 40 TL ile 90 TL arasında bir fiyat ödemek durumunda kalacaksınızdır. Tabii alacağınız lensin kalitesi bu fiyat aralığı içerisinden değişecektir. Dilerseniz renk kataloğu sayfamıza bakarak tüm lenslerin hangi tonlara sahip olduğunu görebilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:
Etiketler:
mavi lens

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM