Miyop İçin Hangi Lens Markaları Kullanılmalı

Miyop İçin Hangi Lens Markaları KullanılmalıMiyop hastalığı uzağı görememekten kaynaklanan bir göz rahatsızlığıdır. Bu göz sorunu ya doğuştan gelmektedir ya da göz sağlığına dikkat etmeyen insanların sonradan bu hastalığa yakalandığı gözlenmektedir. Miyop hastalığı yüzünden kişi uzak olan bir yazıyı okuyamaz ya da uzakta bulunan bir nesneyi ayırt edemez hale gelir. Bu durumlarda kişi günlük hayatını olumsuz etkileyecek harekelerde bulunabilir. Bu bağlamda kişinin bir anca çözüme kavuşturulması gerekecek hareketlerde bulunması gerekir. Çözüme kavuşması içinde gözlük ya da lens kullanımı gerçekleştirmesi gerekir. Gözlük zorlanmalara sebebiyet vereceğinden dolayı miyop için en kolay lens kullanımıdır. Yatmadan önce bu lensleri çıkarmak gerekir.lens-markasi-onerileri

Miyop için Lens Kullanımı

Miyop lens kullanımı gözlük kullanımına göre kolay olmakla beraber herkesin rahatlıkla kullanabileceğini sizlere belirtmek isteriz. Lens kullanımı için sadece daha önce hiçbir lens kullanmayan kişiler sorunlar yaşayabilir. Lensi göze takma aşamasında yaşanan sıkıntılar olabilir. Ancak bu durumlar sizlerin canını sıkmasın ya da gözünüzü korkutmasın. Lensi gün içerisinde bir kere taktığınızda bütün gün çıkarmanıza gerek kalmıyor. İşte sizlere lens önerilerimiz.

1) Bausch&Lomb Soflens Comfort Marka Miyop Lensi

Yeni başlayanlar için ideal bir miyop lensi olmaktadır. Su oranı yüzde 50’den fazladır. Fiyatı uygundur. İnce bir yapıya sahiptir.

miyop-lens-markalari

2) CIBA Vision O2Optix Marka Miyop Lensi

Su oranı yaklaşık olarak yüzde 30 ile 35 arasında değişmektedir. Gözlerinize takarken, çıkarırken kayma ya da dönme problemleri yaşanması olmamaktadır. Ters dönme olayları yaşanmayan bir miyop lensidir. Oksijen geçirgenliği ideal seviyelerde olmakla beraber uzun süre gözde kalması ile gözlerinizde kanlanmaya sebebiyet vermemektedir. Fiyatı ise bütçenize çok uygundur.

3) Bausch&Lomb PureVision Marka Miyop Lensleri

Çok kullanışlı bir marka olan ve su oranı yüzde 33 civarlarındadır. Görüntü sizlere mükemmel derecesinde olacaktır. Hiçbir bağlamda sizlere kırılma hatası sunmuyor. Bu sayede çok net bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

Ters ve dönme problemleri olmayan bir miyop lensidir.

miyop-lens-kullanimi

4) Wöhlk Contact.Life Markalı Miyop Lensi

Su oranı yüzde 50 civarında olan bir lens markasıdır. Takması ve çıkarması çok kolay olan bu markada oksijen geçirgenliği yüksektir.

Miyop için önerilerimiz bu lenslerdir. Her daim kendinizi rahat hissedeceğiniz bir lens seçimi yapmalısınız.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM