Neden En Çok Aylık Lensler Kullanılıyor?

Neden En Çok Aylık Lensler Kullanılıyor?Aylık lens veya kelimenin diğer anlamıyla aylık değişimli lensler piyasa üzerinde kullanıcıları tarafından en çok tercih edilen lens çeşididir. Aylık değişimli lenslerin diğer lenslere göre daha çok tercih edilmesinin elbette farklı nedenleri var. Bunlardan ilki tabii ki aylık lenslerin uzun bir kullanım ömrüne sahip olması ve buna bağlı olarak daha düşük maliyetle kullanıcılarına ulaşmasıdır.Günlük veya haftalık lens çeşitleri ile karşılaştırıldığında aylık lensler çok daha uygun fiyatlara satın alınabilir ürün çeşitleridir. Kesin rakamlara bağlı kalmadan ve ortalama olarak bir hesap yapmak gerekirse bir sene içerisinde aylık lens kullanan kullanıcıyla günlük lens kullanan kullanıcı arasında minimum 100 lira gibi bir rakam fark edecektir. Ki, bu rakam kullanılan lensin modeli ve özelliklerine göre elbette değişiklik gösterecektir.

Aylık lenslerin sıklıkla tercih ediliyor olmasının bir diğer nedeni de renkli lens dediğimiz ve tamamen kozmetik amacıyla üretilen lenslerin neredeyse tamamının aylık değişimli olarak üretiliyor olmasıdır. Ki bu da yine istatistiksel olarak aylık lenslerin çok daha fazla kullanılıyor olmasını sağlayan önemli bir diğer faktördür.

Son olarak temizlik nedeniyle aylık lensler birçok lens tipine göre daha avantajlıdır. Özellikle sürekli uzun seyahatler gerçekleştiren kişisel günlük lensleri kullandığında daima yanında fazladan lens paketleri taşımak zorunda kalacaktır. Oysa aylık lens taşıdığında bir lens kabı ve ihtiyacı kadar solüsyonu yanına alması fazlasıyla yeterli olacaktır.

Aylık kontakt lenslerin de elbette bazı dezavantajları olduğunu kabul etmek gerekiyor. Yine de tüm bunlara karşın fiyat, performans ve kullanım kolaylığı gibi daha birçok etken göz önüne alındığında lens kullanıcıları tarafından en makul seçenek aylık değişimli lensler oluyor.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

1 Yorum

  1. Bende kullanmak istiyorum 14 yasindayim ama yinede tereddut ediyorum temizligi aksar falan diye. Birazda korkuyorum hani. Bi lens alsam en iyi marka hangisi olur? En kullanisli yumusak hangi marka olur bilgi verirmisiniz?

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM