Numaralı Lensler Pahalı mıdır?

Numaralı Lensler Pahalı mıdır?Kontakt lensler görüş bozukluğuna sahip olanlar için gerçekten harika bir buluş aynı zamanda da kontakt lensleri kullanarak görüş bozukluğunu ortadan kaldırmak gayet iyi bir his. Kontakt lens satın almak isteyen birçok kişi, kontakt lens fiyatları hakkında kafasında soru işaretine sahiptir. Bir çok kişi de “Kontakt Lensler Pahalı mıdır?” diye düşünmeden geçemez.Aslında burada insanların merak ettiği temel şey, kontakt lenslerin gerçekten de bu ödenecek tutarları hak edip hak etmeyecek olmasıdır. Sizin de kafanızda buna benzer soru işaretleri varsa bu sayfayı dikkatlice okuyun, ardından da kararınızı kendiniz verin.Kontakt Lens Fiyatları ve Sunduğu Avantajlar

Kontakt lensler gözlüklere oranla birçok avantaja sahiptir. Özellikle kişisel yaşatında, dış mekanlarda ve spor aktivitelerinde kontakt lenlser gözlüklere oranla hem daha iyi bir görüş hem de aynı zamanda hoş bir dış görünüşe sahip olmanıza yardımcı olur. Kontakt lens kullanan hemen herkes aynı tarz lensleri tercih etmemektedir. Kimileri, aylık lens kullanmayı bütçesine uygun kabul ederken kimileri de günlük lens yada iki haftada bir değiştirilen lenslerden kullanıyor. Ülkemizdeki lens kullanıcılarının ise büyük bir çoğunluğu aylık lensleri kullanmayı bütçesine uygun buluyor.

Aylık lens kullanmayı düşünüyorsanız ortalama olarak 3 aylık lens masrafınız kaliteli markalar için 70 ile 150 TL arasında olacaktır. Bunu 12 ay ile çarpacak olursak 280 ile 600 TL arası bir masrafınız olacaktır.Bunlara ekstradan senelik 100 TL ile 50 TL arasında da değişen kontakt lens suyu masrafını ekleyecek olursanız şayet bir kontakt lensin size yıllık masrafı ortalama olarak 400 TL ile 700 TL arasında olacaktır.

Bu verilen rakamlar elbette tamamen tahmini rakam verileridir. Öyle ki kaliteli lens ve kalitesiz lenslerin arasında fiyat farkı bulunmaktadır. Aynı şekilde de kaliteli len solüsyonu ile kalitesiz lens solüsyonu arasında da fark vardır. Bunları nereden aldığınız gibi birçok kriter bu maliyet tablosunu değiştirebilir.

Peki, bir de şöyle düşünün; gözlükler için de senede hiç değilse minimum 100 TL cam yenileme ve bakım masrafı yapıyoruz. Üstelik, kuyafetinize ve dış görünüşünüze takıntılı biriyseniz her sene gözlük değiştirseniz ve 200 TL minimum gözlük ücreti verseniz yine ortalama bir lens kullanımı maliyetini gözlüğe yapmış sayılırsınız. Peki, sizce şimdi kontakt lens gerçekten pahalı görünüyor mu?

Örneklerle Lens Fiyatlarını biraz daha açalım;

 

Günlük Lensler
Adı Fiyat Ortalama Yıllık Maliyet
Acuvue oasys 1 day 84.90 TL (30 adet) 1.018 TL
Dailies total 76.90 TL (30 adet) 922 TL
Biotrue oneday 64.90 TL (30 adet) 778,8 TL
Soflens oneday 52.90 TL (30 adet) 634 TL
Contct day one 59.90 TL (30 adet) 708 TL

 

Aylık Lensler
Adı Fiyat Ortalama Yıllık Maliyet
Johnson & Johnson 119 TL(6 adet) 240 TL
Alcon 109 TL(6 adet) 220 TL
Air Optik Aqua 74.90 TL(6 adet) 150 TL
Air optik night 119 TL(6 adet) 240 TL
Purevision 2 hd 79.90 TL(6 adet) 160 TL

 

3 Aylık Lensler
Adı Fiyat Ortalama Yıllık Maliyet
Motifli Kontakt Lensler 160 TL 640 TL

 

Belki bu rakamlar sizin için hala pahalı görünebiliyor olabilir. Fakat bir de lensin gözlüğe karşı avantajlarını düşünün. [Daha çok detay için “Gözlük mü Lens mi” isimli yazımızı okuyabilirsiniz.] Bu avantajları tümü de hesaba katıldığında aylık kontakt lensler gerçekten çok yüksek maliyetlere neden olmuyor. Günlük lenslerde ise durum biraz daha farklı işliyor. Günlük lensler çok daha rahat bir kullanım sunuyor ancak fiyatları da buna oranla daha pahalı oluyor. Bu nedenle genel bağlamda lens kullanıcılarının %85’i aylık kontakt lensleri kullanmayı tercih etmektedir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM