Reçetesiz Renkli Lens Nasıl Alınır?

Reçetesiz Renkli Lens Nasıl Alınır?Renkli lens satın almak isteyen kişiler lens konusunu biraz araştırdığında ilk olarak kontakt lenslerin reçete olmadan satılmadığı bilgisine erişiyor. Evet, yapılan son yasal değişiklerden sonra kontakt lensler kozmetik ürünler çerçevesine alınmasına karşın yine de reçete olmaksızın lens satışı gerçekleştirilmiyor.Bunun en büyük nedeni de elbette uygulanan yasal yaptırımlar. Zira reçete olmaksızın kullanıcılara lens tedarik eden yerel mağazaların işletme izni durdurulması başta olmak üzere ciddi rakamlara kadar ulaşan para cezaları uygulanıyor. Böyle bir durumda siz de takdir edersiniz ki elbette hiç kimse elde edeceği ufak bir kar oranı için bu büyük riski almayacaktır. Yerel mağaza ve işletmelerde durum böyleyken söz konusu internet ortamı olduğundaysa kuralsızlıklar ortaya çıkıyor.

Evet, şayet kontakt lenslerinizi internet yardımıyla satın almak isterseniz birçok satış yapan lens sitesi sizden kontakt lens reçetenizi istemeksizin istediğiniz lensleri satın almanıza olanak sunuyor. Şayet, daha önceden bir kere kontakt lens muayenesi olduysanız ve reçetenizdeki göz eğrisi gibi değerler elinizdeyse bu servisleri kullanmak akıllıca bir seçim. Fakat aksi durumlarda daha önce hiç lens kullanmadıysanız bu tür mağazalar yardımıyla kontakt lens almaya çalışmanız hem hiç akıllıca bir seçenek değil hem de paranızı çöpe atmaktan farksız neden mi?

  • Ayakkabı alışverişlerinizi nasıl yapıyorsunuz? Ya mağazaya gidip ayağınıza uygun bir ayakkabıyı satın alıyorsunuz yada giydiğiniz ayakkabı numaranızı biliyorsanız, bu numaraya göre ayakkabı satın alıyorsunuz. Kontakt lenslerde de durum aynen bu şekilde işliyor. Şayet daha önceden hiç lens muayenesi olmadıysanız göz değerlerinizi bilemez ve gözünüze uygun bir kontakt lens satın alamazsınız.

  • Gözünüze uyumlu olmayan kontakt lensleri almak ve kullanmak göz sağlığınızı ciddi oranda tehdit etmek mansına gelir. Ayrıca gözünüzle uyumsuz olan lensler kesinlikle size konforlu bir lens kullanımı sunmayacaktır.

  • Muayenesiz alacağınız lenslerle herhangi bir sağlık sorunu yaşamanız durumunda büyük oranda yasal suçlu siz olacaksınızdır. Çünkü hem yasaları açıkça ihlal etmiş olacak hem de bu durumdan olumsuz etkileneceksiniz ki, böylesi durumlarda müşkul olmuş olacaksınız.

Tüm bu okuduklarınızdan sizin de anlayacağınız üzere internetteki siteleri kullanarak kontakt lens ve renkli lens siparişi verebilirsiniz.Tabii, bu konudaki tüm sorumluluğun size ait olduğunu ve riskleri de unutmamanız gerektiğini önemle belirtiyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM