Renkli Lens Almak İsteyenlerin Bilmesi Gerekenler

Renkli Lens Almak İsteyenlerin Bilmesi GerekenlerRenkli lenslerle gözlerinizin rengini zahmetsiz ve uğraşsız şekilde değiştirmek mi istiyorsunuz? O halde bu yazımız tam size göre! Kontakt lens kullanıcılarının ve özellikle renkli lens kullanıcılarının lens sahibi olmadan önce aklında birçok soru vardır. Biz bu yazımızda renkli lens almayı düşünen kullanıcılar için en önemli noktalara değineceğiz;Doğru Renk Seçimi Yapın

Doğru kontakt lens rengi seçimi yapmak son derece önemlidir.  Bunun için daha öncede birçok konuda renk seçimi hakkında farklı ve trend yazılar hazırladık. Aşağıdaki yazılara göz atarak en iyi lens rengi seçimi hakkında daha fazla bilgi sahibi olabilirsiniz;

Esmerler için Renkli Lens Seçimi

Esmer Tenliler için Renkli Lens Önerileri

Buz Mavisi Lens Alacaklara Tavisyeler

Yeşil Lens

En Doğal Renkli Lens ve En Doğal Renkli Lens Markası

(Benzeri başlıklar için sitemizin Renkli Lens kategorisini ziyaret edebilirsiniz.)

Renkli Lensler de Bakıma İhtiyaç Duyar

kontak-lens-bakımı

Renkli lens sahibi olmanız lenslerinizin bakımını yapmayacağınız anlamına gelmiyor. Tıpkı numaralı lenslerde olduğu gibi renkli lenslerde de bakım yapmanız ve lens suyuyla lenslerinizi sürekli olarak temizlemeniz gerekiyor. Bu konu hakkında daha fazla detay ve bir lens kullanıcısının bilmesi gereken her şeyi öğrenmek için sitemizin ilk yazısından son yazısına kadar dikkatinizi çekmeyi başaran tüm başlıkları okumayı deneyebilirsiniz.

Renkli Lensler için de Lens Muayenesi Olmalısınız

lens-muayenesi

Konuya tamamen uzaksanız ve daha önceleri hayatınızda hiç kontakt lens kullanmadıysanız renkli lensler için muayene zorunluluğu yok gibi kulaktan duyma bilgilerle hareket edebilirsiniz. Ancak ne var ki işin aslı renkli lens kullanıcılarının da kontakt lens muayenesinden geçmesi gerekir. İyi ama neden? Hemen açıklayalım: herkesin göz çapı ve göz ölçüleri standart değildir. Dolayısıyla renkli kontakt lensler de kişiye özel ölçülerle üretilir. Bunu tıpkı ayakkabı numaraları gibi düşünün. Nasıl ki herkesin ayağına uyum sağlayan tek bir ayakkabı numarası yoksa kontakt lenslerde de herkese uyum sağlayan esnekliğe sahip lensler yoktur.

Kontakt Lens Muayenesi Hakkında Bilgi Almak için Tıklayınız.

Size Uygun Kontakt Lens Seçimi Yapmak

kontakt-lens-muayenesi2

Doğru kontakt lens diye bir şey genel olarak yoktur. Lens seçiminde önemli olan sizin zevkiniz ve diğer kriterlerdir. Renkli lens seçimi yapacağınız zaman başta istediğiniz renk tonlarını düşünmeli ve ardından buna vücudunuzun ne derece uyum sağladığını öğrenmelisiniz. Cildinizin renk tonu, gözlerinizin rengi, giyim tarzınız ve makyaj tarzınız gibi sorulara cevap verdikten sonra hangi lens renklerinin size daha iyi gideceğini de kolaylıkla kendinizce tahmin edebilirsiniz.  Muayene için gittiğiniz göz doktoru uzmanınız da lensler konusunda yeterince bilgiliyse anlık görüntünüze ve bu kriterleri göz önünde bulundurarak size hangi lensi seçmeniz gerektiği konusunda tavsiyeler verebilir. Yine sitemizin renkli lens kategorisini ziyaret ederek de ne tarz bir kontakt lens seçimi yapmanız gerektiği hakkında fikir sahibi olabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM