Renkli Lens ve Pasaport Fotoğrafı

Renkli Lens ve Pasaport FotoğrafıGeçtiğimiz gün canlı canlıya yaşanan bir olay akabinde renkli lens ve fotoğraf konusunda bilgilendirici bir yazıyla okurlarımızın karşısına çıkmanın son derece yerinde bir hareket olacağını düşündük. Olay tam olarak şöyle; bir kadın biyometrik fotoğrafında kontakt lensleri varken fotoğraf çekiliyor ve pasaportunu bu fotoğrafıyla alıyor. Ülkeye giriş esnasındaysa yolculuk nedeniyle olsa gerek bu kadın renkli lenslerini takmıyor ve sonuç olarak denetim memuru tarafından göz altına alınmak durumunda kalıyor.Yaşanan ilginç olaydan da anlayabileceğiniz üzere kontakt lenslerin kullanılması konusunda dikkat etmemiz gereken şeyler yalnızca günlük kullanımla alakalı konular değil. Biyometrik fotoğraf gibi durumlarda da sorun yaşamamamız için hem dikkatli hem de bilinçli olmamız gerekiyor.

Emsal olarak yaşanan olaydan da anlayabileceğiniz gibi biyometrik fotoğraf veya resmi evraklar için kullanılacak olan görsel fotoğraflarınızda şayet renkli lens kullanıyorsanız bu durum daha sonradan ciddi sorunlara yol açabilir. Yukarıdaki örnek olaydan da çıkarım yapabileceğiniz gibi kontakt lensleriniz böylesi durumlarda başınıza bela olabiliyor.

Mümkün olduğunca bu konu hakkında duyarlı davranın ve resmi evraklarla kullanılacak biyometrik yada vesikalık fotoğraflarda yalnızca kullanıyorsanız şeffaf kontakt lenslerinizi kullanın.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM