Şeffaf Lensler ve Fiyatları

Şeffaf Lensler ve FiyatlarıŞeffaf Lens Nedir?

Şeffaf lensler, kozmetik amaçla üretilen kontakt lenslerin aksine gözünüzdeki herhangi bir görme sorununu ortadan kaldırmaya yardımcı olan lens çeşididir. Şeffaf olmalarının nedeni kişinin görüşünün kalitesini en üst seviyede tutmaktır. Göz numaranızın yüksek olması ve astigmatınız olması gibi durumlarda çoğunlukla tercih edeceğiniz lensler şeffaf lensler olacaktır. Şeffaf lensler sadece gözün herhangi bir bozukluğunu gidermek için üretilen lensler olduğu için renkli lens takmak isteyenlerin şeffaf lense yönelmeleri tamamen saçma olacağı gibi ayrıca imkansız bir durumdur. Zira şeffaf yapıya sahip olan kontakt lensler gözünüzde belli olmaz ve gözünüzün rengine herhangi bir etkide bulunmaz.şeffaf kontakt lens

Şeffaf Lenslerin Özellikleri

Şeffaf lenslerin tümü kendine göre özel özelliklere sahip olabilir. Örneğin bazı şeffaf lensler sadece göz derecenizi içerirken bazıları ayrıca astigmat sorununu ortadan kaldırma gibi ekstradan özelliklere de sahip olabilir. Kısacası şeffaf lensler göz bozukluğu olan her kişinin ilk ve öncelikli olarak tercih edeceği, renkli lenslere oranla kullanım açısından çok daha rahat olan lenslerdir.

Şeffaf Lens Fiyatları

Şeffaf lenslerin hepsinin özelliği ayrı olduğu gibi fiyatları da lensin özelliğine göre değişiklik gösterebiliyor. Buna karşın yine de ön görülebilir bir rakam söylemek gerekirse şeffaf lenslerin en ucuzları 40 TL civarından başlar ve üst çıtası bulunmaksızın devam edebilir. Tıpkı renkli lenslerde olduğu gibi şeffaf lenslerde de günlük/aylık/üç aylık ve yıllık gibi kullanım aralıkları bulunmaktadır. Bu aralıklar da yine şeffaf lens fiyatlarına etki eden önemli noktalardan biridir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM