Şekilli Lensler

Şekilli LenslerKontakt lensler… Onları artık sadece görüş bozukluklarımızı düzeltmek için kullanmıyoruz. Bugün kontakt lensler aynı zamanda hem çok etkili bir kozmetik ürünü hem de kuvvetli bir görünüm değiştirme aracıdır. Çoğu zaman film sahneleri içerisinde gözleri hiçte insan gözlerine benzemeyen Hollywood oyuncularını görmüşsünüzdür. Bunların tümünün bilgisayarlar yardımıyla yapıldığını sanıyorsanız büyük bir yanılgı içerisindesiniz demektir. Birçok filmde özel olarak üretilmiş olan ve Türkçe’de şekilli lensler olarak adlandırdığımız şaka lensleri kullanılmaktadır.Şekilli lensler veya şaka lensleri, görüş bozukluğunu düzeltmediği gibi kişilere estetik bir görünüm kazandırma kaygısından uzak bir şekilde üretilmiş kontakt lenslerdir. Cadılar bayramı veya arkadaşlarınıza yapacağınız bir şakanın gerçekçiliğini arttırmak için kullanabileceğiniz bu kontakt lensler genellikle tek kullanımlık olarak satılır. Bu kontakt lensleri satın alırken göz çapınızın ne olduğu çok da önemli değildir. Çünkü şaka amacıyla üretilen bu kontakt lenslerin uzun süre gözlerde tutulması hem sağlıklı değildir hem de size beklenen bir görüş açısını sunmaya yardımcı olmayacaktır.

Şekilli lensler (Şaka Lensleri) Nereden Temin Edilir?

Şekilli lensleri temin edebilmek için maalesef tercih edebileceğiniz yalnızca iki farklı yol bulunuyor. Bunlardan ilki yurt dışı alışveriş sitelerinin yolunu tutmaktan geçiyor. Zira, şekilli lensler ülkemizde pek tercih edilmediği için bu lenslere ulaşmak çoğu zaman sandığınızdan daha zor olabilir. Alibaba veya eBay gibi ulusal alışveriş sitelerini tercih ettiğinizdeyse size fazlasıyla yardımcı olacak binlerce satıcı bulacağınızdan emin olabilirsiniz.

Bu tür alışverişlerin size katacağı bir diğer avantaj da seçeneklerinizin daha fazla olmasıdır. Özellikle Alibaba üzerindeki tedarikçiler isteyeceğiniz her tür kontakt lensi stoklarından direk satıyorlar. Elbette bu yöntemin tek eksisi yorucu bekleme süresi. Yurt dışından getireceğiniz bu lenslerin satıcının konumuna bağlı olarak size ulaşması 25 ile 45 gün arasında değişecektir. 100 Dolar altında yapacağınız lens alışverişlerindeyse kesinlikle gümrük gibi sıkıntılar çekmeyeceksiniz.

Bir diğer seçeneğiniz ise bu tür lensleri optikçiler veya prodüksiyoncular yardımıyla sipariş etmeniz olacaktır. Optikçiler bu işlem için sizden komisyon talep edecektir fakat sizin bulabileceğinizden çok daha kısa süre içerisinde şekilli lenslerinizi size ulaştırabilecekleri kesin. Yine bazı prodüksiyon işletmeleri de filmlerde kullanılmak üzere bu tür kontakt lensleri depolarında bulundurabiliyor. Eğer iyi bir araştırma yaparsanız aynı günde bile bu lenslerden istediğiniz kadar satın alabilirsiniz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM