Spor Aktiviteleri için Lens Kullanımı

Spor Aktiviteleri için Lens KullanımıFutbol, basketbol, voleybol, kayak veya aklınıza gelebilecek bir diğer sporun kontakt lenslerle yapılması çok daha kolay ve avantajlıdır. Gözlükle kontakt lens arasındaki en keskin farklılıklardan biri de, kontakt lensler vücudunuzun bir parçası haline gelirken gözlüklerin hep vücudunuzdan ayrı bir görüş düzeltici olmasıdır. Kontakt lenslerinizi taktığınız anda gözlüğe oranla sayısız avantajı da elde etme fırsatını yakalarsınız. İşte spor aktivitelerinde kontakt lens kullanmanın gözlük kullanmaya oranla size sunabileceği bazı avantajları;  1. Terleme gibi durumlarda sürekli aşağı doğru kaymaz. Kontakt lensler gözünüzün içerisinde sürekli sabit durur.

  2. Takla atılması gereken sporlarda kolaylıkla takla atabilir ve bu sırada görüşünüzün bozulmasını düzeltmek için ekstradan çaba sarf etmek zorunda kalmazsınız.

  3. Maske, kask ve diğer tip gözlüklerle kullanılabilirler. Sporda görüşünüzü kısıtlamazlar.

  4. Kontakt lensleriniz ile 360 derece etrafınızda daha hakim bir görüşe sahip olursunuz ve çerçeveler yüzünden detayları kaçırmak zorunda kalmazsınız.

  5. Buğu yapmaz ve ıslanmazlar. Bu da size daima daha keskin bir görüş sunar.

Şimdi bu yukarıdaki avantajlara sahip şekilde kendinizi bir spor aktivitesinde düşünün… Sonuçların ne kadar etkileyici olabileceğini hayal etmek hiçte zor olmamalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM