Suni Gözyaşı Markaları Ve Öneriler

Suni Gözyaşı Markaları Ve ÖnerilerGöz kuruluğuna dikkat. Normalde şartlarda  göz, gözyaşı ile sürekli yıkanır ama bazen gözyaşı yeterli miktarda üretilemezken bazen de gözyaşı kalitesi bozulmuş olur ve gözü yeteri kadar nemlendiremez. Bu durumda yapılması gereken şey eksik gözyaşını ün tekrar yerine konmasıdır. Piyasada pek çok suni gözyaşı damlası gözyaşı krem vb. ürünler mevcuttu ancak güvenilirliği için bu ürünlerin mutlaka bir eczaneden temin edilmesi gerekmektedir. Gözyaşı damlaları tek tek flakon halinde ve tüp şeklinde satılıyor. Tek tek flakon içeren gözyaşı damlalarını kullanmanızı tercih ederiz çünkü her defasında tüpü açıp kapatmak suni gözyaşı damlanızın ister istemez kullanım ömrünü azaltmaktadır. Flakon halindeki damlalar kullan at tarzında olduğu için daha sterildir. En çok tercih edilen ve önerebileceğimiz gözyaşı damlalarını açıklamaları ile sıralayacağım. Lütfen bu ürünleri kullanmadan önce doktorunuza danışın.Moisture Lactifresh (Suni Göz Yaşı Damlası)

Bu damla eczane ve optik eczanelerde ya da optik ürünler satan internet sitelerinden temin edilebilir. Ama eczanelerden temin edilebilmesi daha çok önerilir. Çünkü internet satışlarında maalesef ki orijinal ürünler gelmeyebiliyor ya da ürün orijinal olsa bile tarihi geçmiş ya da geçmek üzere olan ürünler yollanabiliyor.  Moisture Lactifresh, koruyucu madde içermiyor. Moisture Lactifresh doğal gözyaşında doğal bir polimer olan Sodium Hyaluronate içerir. Ayrıca Moisture Lactifresh lenslerin ıslatılması için uygundur ve kontakt lens kullanımını kolaylaştırır. Ambalaj içeriğinde 20 adet suni gözyaşı damlası bulunmaktadır. Günde 3-4 defa gözpınarına damlatılarak kullanılır.

gozyasi-suni

Eyestıl Göz Damlası 10 ML

Etken maddesi sodyum hiyaluronattır. Göz kuruluğu şikayeti olan herkes günde 4-8 defa kullanabilir. 10 ml şişe halinde ve tek doz halinde sadece eczanelerde satıır

Refresh Tears Lubrıcant 15 ML Gözyaşı Damlası

Refresh Tears etken maddesi sodyum karboksimetilselülozdur. Etkisini reseptör aracılığı ile göstermez. Sodyum karboksimetilselülozun etkisi viskozite arttırıcı bir etkidir ve damlanın gözde tutunma zamanını arttırmaktadır. Günde 3-4 defa gözpınarına damlatılarak kullanılır. Refresh Tears 15 ml damla şeklinde ve 30 flakon şeklinde sadece eczanelerde satılmaktadır.

Tears Naturale 15 ML Oftalamik Solüsyon

Etken maddesi  Dekstran 70 + Hidroksipropil Metil Sellulozdur. Kuru göz rahatsızlıklarını tedavi etmek ve bu durumla ilgili yanma şikayetlerinin rahatlatılması amacıyla  kullanılır. Günde 4-8 defa gözpınarına damlatılarak kullanılır. Yalnızca eczanelerde satılmaktadır.

Bunların dışında yine önerebileceğimiz ve eczanelerden temin edilebilen gözyaşı damlaları mevcuttur. Bunları da sıralayacak olursak:

CELLUFRESH % 0,5 TEK DOZLUK GÖZYAŞI DAMLASI,30 FLAKON

DACROLUX ARTIFICIAL TEAR 10 ML SOLÜSYON

LARMABAK %0,9 10 ML GÖZ DAMLASI

OCULOTECT FLUID 50 MG 10 ML STERIL GÖZYAŞI DAMLASI

PROTAGENT 10 ML GÖZYAŞI DAMLASI

PROTAGENT SE 0.4 ML 20 MG 20 DOZ GÖZYAŞI DAMLASI

RONIGLOR %0,15 GÖZYAŞI DAMLASI

SYSTANE LUBRIKANT GÖZYAŞ DAMLASI 15 ML

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM