En İyi Göz Damlası Markaları

En İyi Göz Damlası MarkalarıGözün hassasiyeti ve tehlikelere açık halde bulunması sebebi ile özellikle yaz aylarında güneş ışığı, toz ve kuru hava birçok göz rahatsızlığını beraberinde getiriyor. Özellikle göz alerjisi olanlar için havaların ısınması alerjinin ortaya çıkmasına ve dolayısı ile alerji için göz damlalarının kullanma sürecinin başlanmasına neden olmaktadır.Hangi Göz Hastalıklarında Damla Kullanılmalıdır?

Göz hastalıklarında ilk tercih olarak göz damlaları bulunmaktadır. Birçok farklı göz hastalığı bulunmaktadır. Bu hastalıkların oluşum sebebi farklılık gösterse de genel olarak iki temel sebebi bulunmaktadır. İlk olarak enfeksiyona bağlı göz hastalıkları ikinci olarak ise alerjiye bağlı göz hastalıklarıdır. Göz alerjileri mevsime bağlı olarak oluşmakta ve göz alerjisi için en iyi damla olan PALLADA göz damlasıdır. Bu damlaların kullanımından önce mutlaka hekime danışılmalı ve hekimin tavsiyesi doğrultusunda ilaç kullanılmalıdır. Unutulmamalıdır ki göz hassas yapıya sahip bir organdır ve görme yeteneğinin kaybolması durumunda tekrar kazanımı oldukça zordur.

Göz Damlaları Çeşitleri Nelerdir?

Birçok farklı markaya ait göz damlası bulunmaktadır. İçerikleri markalara göre ufak farklılıklar gösterse de hastalığa özgü formüller genel olarak aynı olmaktadır. Göz damlası çeşitleri arasında göz tansiyonu, göz alerjisi, enfeksiyona bağlı egzama, kızarıklık, şişlik, yanma, hassasiyet düzenleyici damlalar, göz alerjileri için göz damlaları, göz ağrıları, göz kuruluğu, göz atması ve göz bakımı için kullanılan damlalar şeklinde birçok çeşitte göz damlası mevcuttur.

Göz Damlası Markaları

Kullanım sebeplerine göre farklılık göstermek ile birlikte piyasada bulunan ve en çok tercih edilen markalar; OPTAMİD (Göz Damlası), VİSİNE (Göz Damlası), VOLTAREN Ophtha (Göz Damlası), XALATAN (Göz Damlası), THILOMAXINE (Göz Damlası), TIMOLOL-POS (Göz Damlası) gibi belli başlı markalar mevcuttur. Göz damlalarını kullanmadan önce mutlaka prospektüsleri okunmalı ve sağlık personelinin tavsiye ettiği zaman ve düzende kullanılması hastalığın kısa sürede iyileşmesi ve olası yan etkilerden korunmak adına önem taşımaktadır. Bazı göz hastalıklarında damlaların yanında göz için olan merhemlerinde kullanılması tavsiye edilmektedir.

Göz Damlaları Nasıl Kullanılmalıdır?

Göz damlaları kullanılırken başı hafifçe arka tarafa doğru kaldırmak ve alt göz kapağını hafifçe aşağı doğru çekerek damlayı damlatmak şeklinde uygulanmalıdır.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM