Esmer Tenliler için Renkli Lens Önerileri

Esmer Tenliler için Renkli Lens ÖnerileriÜlkemiz geneline baktığımızda esmer tenli veya koyu tenli kişilerin daha yaygın (baskın) olduğunu görüyoruz. Hepimiz aynı genlere sahip olmasak bile bir ülke içerisinde yaşadığımız için dolayısıyla ten renklerimiz birbirine benzerlik gösteriyor. Birçok kişi koyu ten rengine sahip olan kişilerin kontakt lens takamayacağını düşünüyor olsa da doğru seçimler yapıldığında koyu ve esmer tenliler kontakt lensleri ile harikalar yaratabilir. Nasıl mı? Aşağıdaki adımları takip edin ve siz de kendiniz için en iyi lens rengini bulun.1.Hangi Renk Tonuna Sahipsiniz?

lens-için-ten-rengi

İşin anahtar noktası lens seçimine kendinizden başlamaktır. Siz diğerlerini boş verin ve kendinize odaklanın. İlk aşamada teninizin tam olarak hangi renk tonuna sahip olduğuna bir skala yardımıyla bakın ve ardından tam olarak renk tonunuzu bulup karar kılın. Şimdi bu renk tonu üzerinden yorum yaparak hangi renk tonlarının size daha çok yakışabileceğini bulmamız kolay olacaktır. Şayet esmer veya koyu tenli olarak kabul edilen bir renk tonuna sahipseniz rehberimiz ile doğru yoldasınız demektir.

2.Hangi Lens Renklerini Tercih Etmelisiniz?

lens-rengi-seçimi

 

Şimdi aşağıdaki maddelerde esmer ve koyu tenliler için lens rengi önerilerini bulacaksınız. Bakalım size hangileri daha çok yakışıyor?

  • Koyunun hangi tonu olursa olsun bal rengi kontakt lensler her zaman için harikalar yaratır. Şayet gözlerinizin tonu ela ise o halde ilk yapmanız gereken seçimlerden biri de bal rengi olmalıdır.
  • Koyu ve esmer tenlilerin sıklıkla tercih ettiği lens renklerinden biri de yeşil ve zümrüt  benzeri renkleridir. Özellikle tamamlayıcı bir makyaj yapılması halinde bu lensler size harika bir görünüm sunacaktır.
  • Cildinizin tonu çok da açık değilse alternatif renklerden biri olarak gri renk seçeneğini de göz önünde bulundurun. Ela gözler üzerine yine en güzel yapılacak tercihlerden biri gri olacaktır.

3.Hangi Lens Renklerini Tercih Etmemelisiniz?

Esmer veya koyu bir renk tonuna sahip olan kişilerin tercih etmesi gereken lens renklerinin olduğu gibi aynı şekilde tercih etmemesi gerektiği lens renkleri de vardır. Örneğin mavi ve okyanus renkleri gibi çok açık olan renkler kullandığınızda çok dikkatli olmanız gerekir. Böyle bir tercih yapacaksanız mutlaka öncelikli amacınız deneme yanılma olmalıdır. Yine tercihlerinizin arasında yer alan çok açık yeşil renk tonundaki lenslere de özenle yaklaşmanız gerekir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

8 yorum

  1. Benim saçlarımın rengi kestane Gözler açık kahve Sakallarımise sarı ve turuncu sizce ne renk lens kullanmalıyımmm

  2. Ben esmerim ama çok fazla değil saçlarım açık kumral ve koyu kumral karışımı biley gözlerim siyaha yakın sizce hangi renk lens takmalıyım

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM