Göz Çizdirme Ameliyatı

Göz Çizdirme AmeliyatıYıllardır gözlük kullanıyor hatta kullanamıyorsunuz, çünkü devamlı üstüne basıp kırdınız, bir sandalyeye koydunuz biri geldi oturdu ve yamuldu ya da siz unutup oturdunuz… Yıllardır gözlük kullanıyorsunuz ama alışamadınız.Gözlük kullanmanız gerekiyor, estetik olarak hoşunuza gitmiyor, kendinize yakıştırmıyorsunuz. Bu yüzden lens kullanıyorsunuz. Lensi de çıkarıp takmaya alışmak kolay iş değil. Değişik hareketlerle, bin bir eziyetle takıyorsunuz, gün içerisinde gözünüzün içinde lens kayabiliyor ve akşam aynı değişik hareketlerle çıkarmaya uğraşıyorsunuz.

Peki, bu durumları yaşamamak için ne yapmak gerekir? Lazer yöntemleriyle göze operasyon yapılmalıdır ya da bilinen adıyla göz çizdirme ameliyatı olabilirsiniz.

Göz Çizdirme Ameliyatının Aşamaları Nelerdir?

Göz çizdirme ameliyatını olmak için belli başlı işlemlerden geçmek gerekir. Göz çizdirme ameliyatının aşamaları şu şekilde önceliklendirilebilir. 18 yaşından büyük ve gözlük ya da lens kullanmanız gerekmektedir.

Bunun için göz numaranızın son 1 yılda değişmemiş olması gereklidir.

Vücudunuzda tansiyon, diyabet gibi hastalıklar olamamalıdır ve gözünüzde başka rahatsızlık göz tansiyonu gibi olmamamladır.

Bunlar sağlandıktan sonra sizin gözünüzün bu minik operasyon için uygun olup olmadığı için tetkik ve kontroller yapılır ve operasyona hazırsınız. 5-10 dakika gibi kısa bir sürede ameliyat olabilirsiniz. Ardından belli bir süre göz damlaları kullanmaya devam ediyorsunuz.

Göz çizdirme ameliyatı olarak bilinen lazerli operasyonları yaptırmadan önce nerde yapılacağına dair araştırmanın düzgün yapılması ve fiyat önceliğinden çok sağlığa uygunluk esas alınmalıdır. Çünkü operasyon esnasında ya da sonrasında mikrop kapılması geri dönülemeyecek hatalara sebep olmaktadır. Göz kaybı bile yaşanabilir.

Göz Çizdirme Ameliyatının Riskleri Nelerdir?

Büyüklü küçüklü her operasyonda olduğu gibi göz çizdirme ameliyatının da belli riskleri vardır. Yaptırdığınız yerin önemi burada ortaya çıkıyor ve operasyon sırasında oluşabilecek enfeksiyon, mantar gibi sorunlar olabilir.

Ameliyat sonrası belli bir süre göz kuruluğu yaşanabilir. Bunun için belli damlalar veriliyor ve ortadan kalkması sağlanıyor. Bir diğeri de yine belli bir süre göz batması olabilir.

Görme bozukluğu, bulanık görme gibi sorunlarla karşılaşılabilir. Gece görme sorunları ortaya çıkabilir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM