Renkli Lens Rengi Seçimi Nasıl Yapılır?

Renkli Lens Rengi Seçimi Nasıl Yapılır?Renkli kontakt lensler sayesinde gözlerinizin rengini değiştirmek ve kendinize bambaşka katışlar katabilmek mümkün. Kimi zaman kullanıcılar estetik güzellik amacı ile doğal renklerin yer aldığı kontakt lensleri kullanırken kimi zaman da kırmızı ve mor gibi özel etkinliklerde kullanılabilecek lensler ile gözlerinin rengini değiştirebilmektedir. Renkli lensleri kullanmaya başlamadan önce ise bilmeniz gereken birçok şey var. En önemlisi de elbette doğru lens seçimini yapabilmekten geçiyor.Renkli lens seçimi
Renkli lens seçimi doğru yapıldığında alınan etkileri gösteren bir animasyon

Açık Renkli Gözlüler için Renkli Lens Seçimi

Renkli gözlülerin lens seçimi yaparken çok daha fazla zorlandıkları büyük bir gerçek. Zira gözlerinizin renkleri zaten standart bir renk olmadığı için ve açık bir tona sahip olduğu için her lens sizde istediğiniz sonuçları meydana getiremeyebilir. Lens seçiminizi yaparken sizlerin daha çok hareli dediğimiz modellere yönelmeniz gerekir. Nitekim, böylece gözünüzün arka plandaki rengini çok daha kolay bir şekilde saklayabilir ve yeni bir rengi ortaya çıkartabilirsiniz.

Peki, renkli gözlüler lens seçimi yaparken hangi renklerden tercih yapmalıdır? Genel geçer kurallardan da yola çıkarak şunu söylemek mümkün ki gerçekten doğal bir görünüm istiyorsanız sizlerin daha çok gri ve yeşil gibi tonları tercih etmeniz gerekir. Özellikle gözlerinizin rengi mavi ise bu tercih daha harika bir hal alacaktır.

Bunların dışında bir tercih gerçekleştirmek istiyorsanız mutlaka yine sıcak renk tonları içerisinden bir renk tercihi gerçekleştirmeye çalışmalısınız. Böylece çok daha fazla gözde belli olan, hoş görünümlü lenslere sahip olabilirsiniz. Yine, açık kahverengi renkli gözlülerin sık tercih ettiği ve gerçekten hoş duran renk seçenekleri arasında yer alır.

Koyu Renk Gözlüler için Renkli Lens Seçimi Nasıl Yapılır?

Koyu göz rengine sahip olan kişilerin renkli lensler için tercih yapması çok daha kolay olabilir. Koyu gözlüler de yine aynı şekilde hareli modellere yönelebilecekleri gibi aşırı koyu renk tonuna sahip olmayan kişiler haresiz modellere de yönelebilir. Elbette, hareli modeller daha hoş ve doğal görünümü sunan modeller olarak biliniyor.

Koyu renk gözlüler renk seçimi yaparken çok fazla mavi seçeneğine kaymamalıdır. Özellikle gözlerinizin tonu gibi ten tonunuz da kapalıysa kesinlikle maviden uzak durmalısınız. Renk tonunuz daha çıksa o halde mavi için şansınızı deneyebilirsiniz. Peki, en çok tercih edilmesi gereken yakışacak olan lens renkleri nelerdir?

Koyu renk gözlüler, bal rengi lensler ile harika bir görünüm elde edebilirler. Ayrıca hazel olarak adlandırılan ela ve açık kestange rengi seçenekleri göz rengizi tamamlamaya yardımcı olacak olan renkler olacaktır.

Renkli lens satın alma kararına vardıysanız hakkında bilmeniz gereken bazı şeyler var. Bunlar için ayrıca size önemli yazılar linkleri belirtiyoruz. Bunlar renkli lensler ve kontakt lensler hakkında tüm bilgi ihtiyacınızı karşılayabilir.

1- Kontakt Lenslerin Zararları var mıdır?

2- Lens almak için göz muayenesi şart mı?

2- Reçetesiz Renkli Lens Alınır mı?

Daha fazlası için sitemizin kategorilerinde gezerek lensler hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına ulaşabilirsiniz.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

2 yorum

  1. Açık kahve gozluyum kenarları biraz koyu yeşil gibi nasıl bir lens kullanabilirim hangi renk gider bugün HAZAL renkte aldım katolog ta ki gibi çıkmadı takınca sap sari bi göz oldu çok igrenc değişimde olmuyor çok üzgünüm 🙁

  2. Merhaba benim goz rengim yesil ama mas mavi bir goze sahip olmayi cok isterdim bi ara mavi lens aldim ama rengi cok tuhaf oldu mavi olmadi mavi olmasi icin mavinin cesitli renk secenegi var acaba yesil gozun mavi olmasi icin hangi lensi kullanmam gerek

  • ÇOK OKUNAN
  • YORUM